Starbul romanı içinde bazı bölümlerde “Serbest Bölge’de Uyandım isimli romandan alıntı” der.
Okurlar soruyorlar: “Bu kitap nerede? Internette aratınca çıkmadı. Hatta İngilizce bile arattık. Yok. Okumak istiyoruz”

Starbul kitabını yazarken yüz yıllık bir zaman aralığında İstanbul’un ve dünyanın geleceğinde olan olayların ve insanların bir araya geldiği derin bir örgü planladım.

Bu planda o zamanı anlatacak insanlar da gerekliydi. 2040, 2060, 2080 gibi yıllarda olanı biteni kendi gözünden anlatacak özetleyecek bazen basından çıkan haberleri aktaracak.

Zamanın Ruhu diye bir tabir vardır bilirsiniz, SBU (Serbest Bölge’de Uyandım) aslında şu an olmayan yine benim yazdığım kurgu roman böyle ortaya çıktı.

Hem Starbul’u yazıyordum, hem de içinde ikinci bir kurgu hayali romanı. İkisini de yazdıkça aralarında su geçirmez bağlar oluşmaya başladı. Hikaye akışında olan bitenler Starbul’da akarken; teknolojiler, sarsıcı tarihi olaylar Serbest Bölge’de olanlar ikinci romanda anlatılıyordu.

Biz henüz yaşamadık ama gelecekteki insanlar için bunlar tarihti.

“Serbest Bölge’de Uyandım” isimli roman henüz sadece Starbul içinde bölümler halinde var. Ayrı bir kitap olarak yazılmayı hak ediyor mu? Kesinlikle. O kadar çok okurum o kitabı okumaya devam etmek istedi ki, şunu gördüm: Starbul ayrı bir lezzet ama Serbest Bölge’de Uyandım bir kehanet kitabı gibi sarsıcı çok şey içeriyor.

Bundan sonrası zaman bulmama gelecek ilhamlara bağlı.

Yazar olarak SBU (Serbest Bölge’de Uyandım) ile güçlü bir bağım var.

Neden olmasın?

Süleyman Sönmez

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here