Teknoloji ilerledikçe otomobiller yeni özellikler kazandı. Şimdi ise otonom sürüşlü araçlar trafiğe çıktı. Kısa zaman içinde tüm araçlar kendi kendine gidebilen büyük bir trafik ağının parçası olacak. Zaman ilerledikçe, insanların sürdüğü araçlar artık potansiyel kaza sebebi ve elle sürmek büyük sorumsuzluk olarak görülecek. İşte, geleceğin dünyasında Şoför Kemal iyi yüreği babacan haliyle İstanbul’un son taksi şoförü olarak özel izinle turistlere bu eski moda keyfi yaşatacak.

İstanbul'un son taksicisi

Starbul roman karakterlerinden en zengin iç dünyası olanlardan birisi Kemal. Uzun ömrü boyunca çok badire atlatmış, Zeynep’in yanından ayrılmayan destek olan naif, koca yürekli içten bir insan. Zaten okurken onun insanlara el uzatışında bu güzel iç dünyayı anlıyoruz. Esprileri de kendine münhasır. Kız Kulesi ile giriştiği diyaloglar mesela değil mi?

Elbette elbisesi çok eğlenceli ve ileri teknoloji ürünü.

Sizinle konuşurken geçen muhabbete en uygun klasik Türk filmleri, elbisenin akıllı kumaşında oynamaya başlıyor. Kemal’in iç duygularını resmen elbisede görüyoruz.

Ötesini kitaba bırakalım. 😉

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

Yorum Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here